Відкриття виставки «Нев’януча слава. Шана Тарасові Шевченку», 11.05.2016, Київ

Відкриття виставки «Нев’януча слава. Шана Тарасові Шевченку», 11.05.2016, Київ

«Невянуча слава. Шана Тарасові Шевченку» — міжнародний українсько-китайський проект

Китайська академія живопису та каліграфії спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка, Посольством України в КНР, Посольством КНР в Україні, Національною академією образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА),   в рамках розпочатого в 2015 р. проекту «Славетний Кобзар очима китайських митців» проводить престижну міжнародну виставку відомих китайських художників « Нев’януча слава. Шана Тарасові Шевченку».

У травні 2016 року більше десяти талановитих митців,  художників і каліграфів  Академії живопису та каліграфії з Пекіну, планують прибути до Києва, щоб взяти участь у церемонії її відкриття в Національному музеї Тараса Шевченка. Серед них — декан факультету живопису Центральної академії образотворчого мистецтва КНР Дай Шихе, професор Інституту живопису Нанкінського університету Нє Вейгу, відомий  галерист та художник Ван Цзясюнь.

На виставці  вперше експонуватимуться ілюстрації до творів Тараса Шевченка інтерпретовані митцями східної культурної традиції, в яких  глибинні і тонкі нюанси творчості великого українського поета  органічно інтегрувалися у канони традиційного китайського живопису і каліграфії. Тут  будуть представлені близько 60 робіт, присвячених  життю і творчості Тараса Шевченка. Частина творів —  зразки традиційної китайської каліграфії, високохудожніми засобами якої  відображені тексти  віршів із «Кобзаря» китайською мовою. Виставка « Нев’януча слава. Шана Тарасові Шевченку» — визначна подія у взаємовідносинах  української і китайської культур! Це —  яскравий приклад   культурної дипломатії  в дії, яка у  21 столітті  стала визначальним фактором взаєморозуміння у світі.

Творчість Тараса Шевченка як основоположника української літератури і представника, на думку тогочасних китайських літераторів, однієї з «пригноблених націй», була відома у Китаї, починаючи з 1920-х рр. У китайських літературних журналах відомі письменники Лу Сінь та Мао Дунь вперше в практиці кроскультурних контактів між Китаєм та Україною презентували китайським читачам величну постать Тараса Шевченка. З того часу китайська шевченкіана розвивалася, а кількість і, головне, якість перекладів китайською мовою поезій Т. Г. Шевченка постійно зростали. У березні 2016 року завдяки ініціативі Посольства України в КНР і в рамках проекту «Новий Шовковий шлях» побачило світ друге видання «Кобзаря» китайською мовою у перекладі відомого китайського перекладача і літератора, Ге Баоцюаня.

Робота над підготовкою виставки «Невя’януча слава. Шана Тарасові Шевченку»  тривала майже рік. В серпні 2015 р. учасники проекту,  відомі китайські художники,  вперше приїхали до України. Митці мали можливість ознайомитися з творчістю Т. Г. Шевченка, відвідати Національний музей Тараса Шевченка в Києві, Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» в с. Шевченковому, Шевченківський Національний заповідник в Каневі.

На виставці  «Нев’януча слава. Шана Тарасові Шевченку» планується також  представити ілюстрації до «Кобзаря» Т.Шевченка з колекції Національного музею Тараса Шевченка та НАОМА роботи  українських художників: О.Сластіона, І.Їжакевича, В.Седляра, І.Касіяна, А.Чебикіна, М.Дерегуса, С.Караффи-Корбут, В.Лопати, І.Марчука, В.Гарбуза та інш.

Виставка «Нев’януча слава. Шана Тарасові Шевченку», як платформа для творчого спілкування українських і китайських шевченкознавців, має стати знаковою подією в українсько-китайських культурних зв’язках,  тому дуже важливою є причетність до цього творчих людей з обох країн.

Подія приурочена до  25-ї  річниці незалежності України

Художні консультанти: Олег Дьомін (Надзвичайний і Повноважний Посол  України в КНР), Дмитро Стус (Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка), Андрій  Чебикін (Ректор Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури).

Головний куратор: Алан Ю (Віце-президент Китайської академії живопису та каліграфії)

Співкуратори: Юлія Шиленко, Остап Ковальчук, Олена Шевченко

Культурна координація і комунікація: Валентин Величко

Дата та час відкриття виставки: 11 травня 2016, 16:00
Експозиція виставки: 11-26 травня 2016
Місце виставки: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка, 12, Київ

#OpenWorld

 
Написати нам
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 

Пошук по сайту

Шукати

Статті компанії

R & D центр компанії DEZEGA Holding розробив і сертифікував в Європі новий саморятівник

20 липня 2016 в 16:22
 

Розробка української компанії DEZEGA Holding конкурує за технічними характеристиками з провідними світовими лідерамиНова розробка української компанії DEZEGA Holding, часовий ізолюючий шахтний саморятівник індивідуального…

 
 

«Чунгул»: куди рухається українське незалежне кіно?

08 липня 2016 в 16:12
 

«Чунгул» - новий український містичний трилер в 3D-форматі, прем'єра якого в усіх кінотеатрах України пройде восени 2016 року. Домогтися широкого прокату для кінострічок, які знімаються на власні кошти, в Україні не так…

 
 

Контакти

Open World
(основний офіс)

Україна, Київська, Київ, пр-т Голосіївський, будинок 93, офіс 227

Соціальні мережі

 

Open World

http://sklodesign.com/

http://sklodesign.com/

 
 
Open World

Open World

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Ідентифікатор сторінки
Ідентифікатор сторінки:
1234

Пошук
 
 

Закрити
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create